Sorumlu Pil Kullanımı, Bakımı ve İmhası

Bir Duracell pili en iyi nasıl kullanacağınızı ve düzgün şekilde geri dönüştüreceğinizi öğrenin.

Doğru pil bakımı ve kullanımı için ipuçları

 • Her zaman cihaz üreticisi tarafından belirtilen doğru boyut ve türdeki pilleri kullanın.
 • Her pil değiştirdiğinizde pillerin temas yüzeylerini ve pil bölmelerindeki temas noktalarını temiz bir silgi veya bezle silerek temiz tutun.
 • Aylar boyu kullanılmayacak veya şebeke (AC) akımıyla beslenen cihazlardaki pilleri çıkartın.
 • Pilleri cihaza + (artı) ve – (eksi) uçları doğru hizalanacak şekilde, düzgün yerleştirdiğinizden emin olun. DİKKAT: Üçten fazla pil kullanan bazı cihazlar, pillerden biri yanlış yerleştirilse dahi düzgün çalışıyor gibi görünebilir.
 • Aşırı sıcaklık pil performansını azaltır. Pilleri, kuru bir yerde, normal oda sıcaklığında saklayın. Duracell pilleri buzdolabına koymayın; bu daha uzun dayanmalarını sağlamaz; ayrıca, pilli cihazları çok sıcak yerlere koymaktan kaçının.
 • Pilin üzerinde açıkça “şarj edilebilir” ifadesi yoksa şarj etmeye çalışmayın. o bitmiş piller ve aşırı sıcağa maruz kalan piller akabilir. Pilin dışında bir kristal yapı oluşmaya başlayabilir.

Farklı Kimyalara Sahip Pilleri Geri Dönüştürmek

Şarj edilebilir lityum, lityum iyon ve çinko hava piller geri dönüştürülmelidir. AA ve AAA gibi “geleneksel” şarj edilebilir pillere ek olarak, kamera, cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve elektrikli alet takımları gibi cihazlarda bulunan şarj edilebilir piller de geri dönüştürülmelidir. Şarj edilebilir pillerin üzerindeki pil geri dönüşüm mühürlerine bakın.

Kurşun içeren araba aküleri yalnızca nihayetinde geri dönüştürülecekleri atık işleme merkezlerine götürülmelidir. Akü bileşenlerinin değerinden dolayı, pek çok otomobil perakendecisi ve servis merkezi kullanılmış aküleri geri dönüştürmek üzere satın alacaktır.

Bazı perakendeciler sıklıkla geri dönüştürmek üzere pil ve elektronik cihazları satın alır.

Duracell Pil Garantisi

Sizi ürün ambalajını da geri dönüştürmeye davet ediyoruz.
Çevreyi koruma taahhüdümüz çerçevesinde, ürün ambalajlarımızda yalnızca toksik olmayan mürekkepler kullanıyoruz. Karton ambalajlarımızın büyük kısmı ise %85 oranında geri dönüştürülmüş malzemeden üretilmektedir*. Duracell, daha fazla enerji temin eden ve sıradan çinko karbon pillere kıyasla daha tehlikesiz teknolojilere bağlıdır. Duracell pillerdeki manganez dioksit, grafit, çinko, kalay kaplı pirinç, nikel kaplı çelik gibi malzemeler yeniden kullanılabilir. Sınıfında lider, üstün kaliteli şarj edilebilir AA ve AAA pillerimiz yüzlerce defa şarj edilebilir.

*Duracell Alkalin raf ambalajı

 • Kağıt ambalajların büyük kısmında %85 oranında geri dönüştürülmüş malzeme
 • Gereksiz yere kullanımı önlemeye yönelik benzersiz Güç Göstergesi sunan tek pil
 • Bütün Duracell piller geri dönüştürülebilir
 • Pil malzemeleri yeniden kullanılabilir
 • Duracell Şarj Edilebilir AA ve AAA pillerde yüzlerce defa şarj etme olanağı

Önerilen Ürünlers

Previous

Duracell Yüksek Güçlü Lityum 123 Pil 3V

Duracell Yüksek Güçlü Lityum 123 piller - cihazlarınıza %40’ye varan oranda daha fazla güç sağlar

(CR17345 boyutunun IEC standart testindeki asgari ortalama süresine kıyasla Sonuçlar cihaza ve kullanım şekline göre değişir)

PAKET BOYUTU SEÇİN
ŞİMDİ SATIN ALIN
İleri