Merhaba, biz Duracell

we-are-duracell-logo-white

Duracell, dünyanın lider yüksek performanslı alkalin, özel ve şarj edilebilir pil üreticisidir. Şirket, 1940’ların başındaki kuruluşundan bu yana, kompakt ve daha uzun ömürlü pilleriyle güvenilir, ikonik bir kişisel performans markası haline gelmiştir.

Duracell Bunny

GEÇMİŞİMİZ

Show / hide

1920ler Hikayemizin Başlangıcı

Hikayemiz, 1920’lerin başında yaratıcı bir bilim adamı olan Samuel Ruben ve istekli tungsten filaman tel üreticisi Philip Rogers Mallory ile başlıyor. Ruben, bir deney için ihtiyaç duyduğu bir ekipmanı istemek için P.R. Mallory Şirketine geliyor. Ama Ruben ve Mallory bir fırsat görüyor: Ruben’in yaratıcı dehasıyla Mallory’nin üretim gücünü birleştirmek. Mallory’nin 1975’teki ölümüne kadar devam eden ortaklıkları, Duracell International’ın temellerini atıyor.

Show / hide

1960lar Duracell, Ay’daki ilk pil

Şirketin ilk alkalin pilleri, Mallory markasıyla pazarlanıyor. Bu yeni nesil piller, yüksek enerji tüketimli, dahili flaşlı Kodak Instamatic kameralar için özel üretiliyor ve teslim ediliyor. 1965’te Duracell marka isminin tanıtılmasının yanında, tüketici odaklı programlar ve ürünler başlıyor. Piller doğrudan, kayıt cihazları ve el telsizleri gibi yeni nesil taşınabilir tüketici cihazları üreten Agfa, Kodak ve Polaroid’e teslim ediliyor. 1969’da Duracell, Apollo 11 programının bir parçası haline geliyor ve Ay’daki ilk pil unvanını kazanıyor.

Show / hide

1970ler Duracell’in ayıcık maskotu “Duramaz”

Duracell’in ayıcık maskotu “Duramaz”, Türkiye'deki insanlara Duracell pillerinin normal ve ucuz çinko karbon pillere göre çok daha uzun kullanım ömrüne sahip olduğunu kanıtlıyor. Duracell pilleriyle çalışan Ayıcık, diğer pillerle girdiği her yarışta kazanıyor ve bu başarısını bugün de sürdürüyor. Duracell’in diğer ülkelerdeki maskotu Tavşancık; Asyadan Avustralya'ya, Kolombiya'dan Hırvatistan ve daha bir çok ülkeye kadar dünyanın her yerini dolaşırken Duracell Ayıcığı “Duramaz” sadece Türkiye'de yaşıyor. Duramaz kişisel enerji kategorisine tutku ve canlılık gibi karakter özellikleri eklerken, aynı zamanda Duracell pillerinin uzun kullanım ömrünü kanıtlıyor. “Duramaz”, onlarca yıldı gelişerek zamana ayak uydurmuştur. “Duramaz’ın” evrimi, Duracell pillerinin ve enerji ürünlerinin kalitesindeki ve gücündeki sürekli gelişmelere paralellik göstermektedir. Bugün Duracell Ayıcığı “Duramaz” Duracell'in neden sürekli kazandığını kanıtlamaktadır.

Show / hide

2016 Berkshire Hathaway’de Kalıcı bir Yuva

Berkshire Hathaway şirketi Duracell’i satın alıyor. Duracell, dünyanın tartışmasız 1 numaralı Kişisel Performans Şirketi olmak üzere sürdürülebilir büyüme, sektöre liderlik eden yenilikler ve müşterileri ve tüketicileri için uzun vadeli değer yaratmaya odaklanmaya devam ediyor.

Duracell, pazar payı açısından dünyanın 1 numaralı tüketici pilleri üreticisi ve lider yüksek performanslı alkalin, özel ve şarj edilebilir pil üreticisidir. Marka, 1965’teki lansmanından bu yana büyüyerek, kalite, güvenilirlik ve inovasyon taahhüdüyle tanınan küresel bir tüketici ikonu haline gelmiştir.

Duracell, dünya çapında 3.300’den fazla çalışana ve ABD, Avrupa-Hindistan-Orta Doğru-Afrika ve Asya’da küresel bölgesel merkezlere sahiptir. Şirket, 1 Mart 2016’da Berkshire Hathaway grubunun kalıcı bir parçası haline gelmiştir.

Tüketiciler için en önemli olan cihazlara güç vermek

Ortalama olarak dünya çapında her saniye 63 Duracell ürünü satılıyor ve gitgide daha fazla pilli cihaz piyasaya sürülüyor. Tüketicilerin zihinlerinde, Duracell Ayıcığı ve “Bakır Baş” etiketi pille eş anlamlı ve bizler de yeni talep alanlarına karşılık vererek bu gücümüzden faydalanmayı hedefliyoruz.

Hedefimiz, tüketiciler için en önemli cihazlara güç gerektiğinde birinci seçim olmak ve ortaklarımız için uzun vadeli değer ve başarı üretmektir.

İnovasyon yoluyla başarı

Duracell, sürekli olarak rakip markalara göre daha kompakt, güçlü, verimli ve uzun ömürlü piller ürettiği, zengin bir inovasyon geçmişine sahiptir. Orijinal şirketin temellerinin atıldığı 1940’lardan bu yana, Duracell, ilk alkalin AA ve AAA piller ve ilk işitme cihazı düğme pili dahil olmak üzere sektörde pek çok ilke imza atmıştır. Duracell pilleri, ayrıca Ay’a inen ilk piller ve bilgisayarla çalışmayı çok daha rahat hale getiren ilk Logitech kablosuz fareye güç veren piller olmuştur.

Duracell’in inovasyon çalışmaları, bugün de tüm cihazlar dahilinde en iyi ve en güçlü alkalin pilimiz olan Duracell Turbo Max gibi ürünlerle devam etmektedir. Ar-Ge alanında yapılan ciddi yatırımlar, Duracell ürünlerinin her konuda en güvenilir ürünler olmasını sağlamaktadır: en son yüksek performanslı akıllı oyuncak ve bilgisayar oyunu konsollarından, akıllı telefonları hızla değiştiren taşınabilir güç teknolojilerine kadar.

Kaliteyi güvenceye almak ve çevresel etkiyi azaltmak

Duracell Kalite Güvencesi, ISO 9000 standartlarının gereksinimlerini aşmakta ve en yüksek kalitede hammaddeler, titiz testler ve performans ve enerji tüketiminin incelenmesini öngörmektedir. Maksimum performans sağlamak için her bir Duracell pili fabrikadan çıkmadan önce kalite kontrolünden geçmektedir.

Duracell’in benzersiz “POWERCHECK™” teknolojisi, tüketicilerin bir Duracell pilinin enerji seviyesini anında görmesine ve böylece pilin daha az enerji tüketen başka bir cihazda ikinci kez kullanılabilmesini sağlamaktadır. Bu şekilde tüketicilerimiz için değer yaratılmakta ve atıklar azaltılmaktadır. Duracell’in üstün alkalin pilleri, onlarca yıldır hiç bir ağır metal içermemektedir.

Ortaklarımızı desteklemek

Duracell, üstün, uzun ömürlü performansı ve tüketicilere sağladığı yüksek kaliteli ürün deneyimi sayesinde dünyanın en büyük cihaz üreticileri tarafından tavsiye edilen pil markasıdır.