SIKÇA SORULAN SORULAR

Bir sorunuz mu var? Bir kategori seçin ve en çok sorulan soruların cevaplarına ulaşın.

Duracell

PİLLER

Show / hide

Eski ve yeni pilleri karıştırabilir miyim?

Eski ve yeni pilleri karıştırmayın. Aksi halde genel performans düşer ve pilde sızıntı veya yırtılma meydana gelebilir. Bir cihazdaki tüm pillerin birlikte değiştirilmesini öneriyoruz.
Show / hide

Duracell Şarj Edilebilir piller cihazımda kullanılabilir mi?

Evet. Doğru boyutta olduğu sürece, Duracell Şarj Edilebilir pilleri her cihazda kullanabilirsiniz; ancak, Duracell cihazınıza uygunluğu için cihaz kullanım kılavuzuna bakmanızı önermektedir. Şarj edilebilir piller, alkalin pilleri genellikle çok hızlı tüketen dijital kamera veya kablosuz oyun kontrol konsolları gibi orta veya yüksek güç tüketimine sahip cihazlar için idealdir.
Show / hide

Yüksek sıcaklıklar için en uygun pil hangisidir?

Eğer cihazınızı yüksek sıcaklıktaki bir ortamda kullanmanız gerekiyorsa, premiyum alkalin piller tavsiye edilir. Çünkü bu koşullarda çinko-karbon pillere göre daha iyi performans gösterirler.
Show / hide

Pil ömrünü nasıl uzatabilirim?

Pillerinizin ömrünü uzatmak için: 1. Pille çalışan radyoları ve uygulamaları kullanılmadıkları zamanlarda kapalı tutunuz. 2. Kullanmadığınız zamanlarda pilleri cihazdan çıkartınız. 3. Pillerinizi oda sıcaklığında, herhangi bir temas olmaksızın ve kuru bir ortamda saklayınız.
Show / hide

Pillerin üzerindeki + ve – işaretleri neyi gösteriyor?

En iyi şekilde yararlanabilmek için pillerinizin üzerindeki kullanım talimatlarını dikkatlice okuyun. + (artı) ve – (eksi) işaretleri pilleri doğru şekilde kullanmanızı sağlar. DİKKAT: Üç ya da daha fazla pilin kullanıldığı kimi cihazlar pillerden biri yanlış yerleştirilmiş dahi olsa çalışabilirler. Ancak bu durumda pil sızıntısı gerçekleşebilir ya da pil kırılabilir ve bu da cihazınızın zarar görmesine neden olabilir.
Show / hide

Piller sıcaklıktan etkilenir mi?

Pillerinizi oda sıcaklığında ve kuru bir ortamda saklamanızı öneririz. Aşırı soğuk ya da sıcak hava pil performansını düşürür. Pille çalışan cihazlarınızı çok sıcak yerlerde tutmamalısınız. Ayrıca ömrünü uzatmak için pilleri buzdolabında tutmak gerekli olmadığı gibi tavsiye de edilmez.
Show / hide

Duracell NiMH Şarj Edilebilir pillerin şarj olurken ısınması normal mi?

Evet, hem pillerin hem de şarj aletinin şarj sırasında ısınması normaldir.
Show / hide

Bütün piller aynı sürede mi biter?

Hayır, farklı piller farklı kullanım sürelerine ve enerji kapasitesine sahiptir. Bu türlerine ve içerdikleri kimyasalların miktarına göre değişir. Bir yemek pişirdiğinizi düşünün. Farklı içeriklerle farklı lezzetlerde yemekler yaparsınız.
Show / hide

Alkalin pil ne demektir?

Duracell, 40 yıl önce Alkalin Manganez Dioksit elektrokimyasal sistemi geliştirerek bu alanda öncülük etti. 1960’larda bu pil sistemi elektronik tüketicileri tarafından hızla benimsenerek tercih edilmeye başlandı. Alkalin ya da alkalin manganez dioksit içeren piller, çinko-karbon pillere göre pek çok avantaja sahipler. Örneğin kuru ortamda amper-saat kapasitesi bakımından on kata kadar daha iyi ve sürekli performans gösterebiliyorlar. Bununla birlikte, alkalin pillerin düşük sıcaklıklardaki performansları da diğer pillere oranla çok daha yüksek. Alkalin pillerin bir diğer avantajı ise uzun raf ömrü. Sızıntıya karşı direniş ve düşük-ısıda daha iyi performans bu pillerin diğer önemli özellikleri. Alkalin piller sızıntı ve çürümeye karşı çok daha etkili ve güvenli bir dirence sahip. Bugün Duracell iki tip Alkalin pil üretiyor: İlki ENERJİKONTROLÜ (POWERCHECK) özellikli Turbo MAX Pil, diğeri ise Basic.
Show / hide

Duracell İşitme Cihazı pilleri neden diğer İşitme Cihazı pillerinden farklı?

Duracell İşitme Cihazı pillerinin kullanımı kolaydır, kullanışlı bir plastik kutuyla gelirler ve cihaza kolayca yerleştirilmeleri için ekstra uzun bir kulakçığa sahiptirler.
Show / hide

Duracell Basic pilleri tüm cihazlarda kullanabilir miyim?

Duracell AA piller, tüm cihazlarınızda güvenilir performans sunar.
Show / hide

Cihazımda hangi tür pil kullandığım önemli mi?

Ekipmanınızdaki pilleri her zaman üretici tarafından belirtilen boy ve türdeki pillerle değiştirin. Genelde en iyi performans için alkalin piller önerilir çünkü çinko karbon pillerin ömrü daha kısadır ve çinko karbon pil kullanıldığında cihazlar düzgün çalışmayabilir.
Show / hide

Şarj edilebilir piller ne tür cihazlarda kullanılmamalı?

Tüm cihazlarda şarj edilebilir pil kullanabilirsiniz. Fakat bu piller, kimi cihazlarda diğerlerine oranla daha çok müşteri memnuniyeti sağlarlar.
Show / hide

Üç tip şarj edilebilir pil olduğunu biliyoruz. Aralarındaki farklar nelerdir.

Değer farkı: Yüksek kapasiteli pillerden daha çok kez şarj edilebilirler. Performans farkı: Sık kullanım için tavsiye edilirler. Örneğin fotoğraf makineleri için daha uygundurlar. Süre farkı: Bir kez şarj edildikten sonra uzun süre kullanılabilirler. Şarjdan sonraki kullanım süresi daha uzun oldukları için kullanışlıdırlar. Şarj edilip bekletilir böyle acil durumlarda kullanılabilirler.
Show / hide

Duracell şarj cihazımda Duracell Base NiMH pilleri şarj edebilir miyim?

Evet. Tüm NiMH piller Duracell şarj cihazında şarj edilebilir. Yüksek mAh kapasiteli pillerin tam kapasiteye erişmek için daha uzun süreye ihtiyaç duyduklarını akılda tutmanız yeterli.
Show / hide

Lityum ve alkalin arasındaki fark nedir?

Lityum ve alkalin piller farklı cihazlarda maksimum performans için farklı kimyasallardan yararlanırlar. Daha hafif ve küçük olan lityum piller bu özellikleri nedeniyle daha sınırlı sayıdaki cihazda kullanılırlar.
Show / hide

Uzaktan kumanda cihazı, dijital kamera, MP3 çalar ve motorlu oyuncaklar gibi her gün kullanılan cihazlar için en uygun Duracell pil hangisidir?

Duracell Turbo Max tüm cihazlar için ey iyi ve en güçlü alkalin pildir.
Show / hide

Duracell Turbo Max, tüm cihazlarda ENERJİKONTROLÜ POWERCHECK™ özelliğini kullanmaya devam ediyor mu?

Evet. Duracell Turbo Max piller tüm cihazlarda ENERJİKONTROLÜ POWERCHECK™ özelliğini kullanıyor. Bu özelliğin kullanılmadığı tek istisna ise 9V. ENERJİKONTROLÜ POWERCHECK™ pilinizde ne kadar enerji kaldığını test edebileceğiniz bir özelliktir.
Show / hide

Portfolyoda performans açısından en iyi alkalin pil hangisidir?

Duracell Turbo Max, tüm cihazlarda kullanılan En Güçlü Duracell Alkalin pildir.
Show / hide

Farklı pil türlerini bir arada kullanabilir miyim?

Hayır, farklı pil türleri farklı amaçlar için tasarlanmışlardır. Bir lityum pille bir alkalin pili beraber kullandığınızda cihazınızdan beklediğiniz performansı alamazsınız. Aslında bu şekilde performans düşüklüğüne neden olur ve hatta cihazınızın pil sızıntısı ya da bozulması dolayısıyla zarar görmesine de neden olabilirsiniz. Benzer şekilde, farklı pil markalarını da aynı cihazda birlikte kullanmamalısınız. Bu şekilde yine cihazınızından ve pillerden alabileceğiniz toplam performansı düşürmüş olur ve sızıntı ya da bozulma dolayısıyla cihaza zarar verebilirsiniz. Bir cihazda aynı tür pillerin kullanılmasını tavsiye ederiz.
Duracell Duracell

İLETİŞİM

Burada bir cevap bulamadınız mı? Bize bir mesaj yazın ve en kısa sürede cevap alın.

İLETİŞİM

Duracell Türkiye

Adres: Bulvar 216 - Barbaros Mah. Gelincik Sok. Kapı No:4 İç Kapı No: 18 Ataşehir /ISTANBUL
Tüketici Hattı: 0 850 502 61 40

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun 06.12.2016 tarihli ve 2016/DK/482 sayılı Arayan Hat Bilgisi (CLI) Kullanımına İlişkin Kararı uyarınca
[00800 49177628282] numaralı telefon hattımıza ulaşılamamaktadır. Lütfen [0850 502 61 40] numaralı hattımızı arayınız.