SIKÇA SORULAN SORULAR

Bir sorunuz mu var? Bir kategori seçin ve en çok sorulan soruların cevaplarına ulaşın.

Duracell

Şarj edilebilir

Show / hide

Duracell şarj cihazıyla başka markaların şarj edilebilir pillerini şarj edebilir miyim?

Evet, Duracell şarj cihazları diğer şarj edilebilir NiMH pilleri de şarj eder. Ancak, Duracell diğer marka pillerin kalite, güvenlik veya performansını garanti edemeyeceğinden, Duracell şarj edilebilir pillerin kullanılması önerilmektedir.
Show / hide

Duracell Şarj Edilebilir piller cihazımda kullanılabilir mi?

Evet. Doğru boyutta olduğu sürece, Duracell Şarj Edilebilir pilleri her cihazda kullanabilirsiniz; ancak, Duracell cihazınıza uygunluğu için cihaz kullanım kılavuzuna bakmanızı önermektedir. Şarj edilebilir piller, alkalin pilleri genellikle çok hızlı tüketen dijital kamera veya kablosuz oyun kontrol konsolları gibi orta veya yüksek güç tüketimine sahip cihazlar için idealdir.
Show / hide

Pilleri cihazdan ne zaman çıkartmalıyım?

Pilleri cihazınızdan ve ekipmanınızdan şu durumlarda çıkartmalısınız:Cihaz aylarca kullanılmayacağı zaman. Piller bittiği zaman (pillerin cihaza zarar vermemesi ve sızıntı yapmaması için). Cihazınızı elektrik kaynağından gelen enerjiyle çalıştırdığınız zaman.
Show / hide

Şarj cihazı piller şarj olduğunda kendiliğinden kapanır mı?

Duracell şarj cihazları pil normal olarak şarj olduğunda düşük şarj düzenine geçer. Bu nedenle şarj cihazınızı kullanmadığınızda ve pilleriniz şarj olduğunda cihazınızı fişten çekmelisiniz.
Show / hide

Duracell NiMH Şarj Edilebilir pillerin şarj olurken ısınması normal mi?

Evet, hem pillerin hem de şarj aletinin şarj sırasında ısınması normaldir.
Show / hide

Duracell şarj cihazında başka pilleri de şarj edebilir miyim?

Evet. Duracell şarj cihazları diğer Nimh AA ya da AAA pilleri de şarj edebilirler. Ancak Duracell, kullanılan diğer marka pillerin kalite, güvenlik ve performansları konusunda hiçbir garantide bulunmaz. Dolayısıyla Duracell şarj cihazında Duracell şarjedilebilir pillerin kullanılması tavsiye edilir.
Show / hide

Bir süre kullanmayacağımı bildiğim elektronik cihazdan pilleri çıkartmalı mıyım?

Evet. Uzun süre kullanmayacağınızdan emin olduğunuz cihazlarınızın içinde pilleri tutmayınız.
Show / hide

Duracell Şarj Edilebilir piller herhangi bir şarj cihazında şarj edilebilir mi?

Evet, her cihazda şarj edilebilir, ancak sektörün en güvenli ürünleri arasında yer aldıkları için Duracell şarj cihazları tavsiye edilmektedir.
Show / hide

Şarj edilebilir piller hangi cihazlarda kullanılmamalıdır?

Cihaz üreticisi tarafından tersi belirtilmediği sürece normalde alkalin piller kullandığınız tüm cihazlarda şarj edilebilir pil kullanabilirsiniz. Cihaz markasından farklı şarj edilebilir pil markaları kullanımının sorun yarattığına ilişkin herhangi bir bulgu mevcut değildir.
Show / hide

Duracell Şarj Edilebilir piller şarj edilmeden önce tamamen boşaltılmalı mı?

Duracell şarj edilebilir pilllerde, hafıza etkisi denilen sözde etki söz konusu değildir, dolayısıyla tamamen boşalmasalar dahi şarj edilmelerinde bir sakınca yoktur.
Show / hide

Şarj edilebilir piller ne tür cihazlarda kullanılmamalı?

Tüm cihazlarda şarj edilebilir pil kullanabilirsiniz. Fakat bu piller, kimi cihazlarda diğerlerine oranla daha çok müşteri memnuniyeti sağlarlar.
Show / hide

Üç tip şarj edilebilir pil olduğunu biliyoruz. Aralarındaki farklar nelerdir.

Değer farkı: Yüksek kapasiteli pillerden daha çok kez şarj edilebilirler. Performans farkı: Sık kullanım için tavsiye edilirler. Örneğin fotoğraf makineleri için daha uygundurlar. Süre farkı: Bir kez şarj edildikten sonra uzun süre kullanılabilirler. Şarjdan sonraki kullanım süresi daha uzun oldukları için kullanışlıdırlar. Şarj edilip bekletilir böyle acil durumlarda kullanılabilirler.
Show / hide

Pilleri gece boyunca şarj cihazında bırakmak güvenli mi?

Evet. Duracell’in uyguladığı güvenlik tertibatı, pilleri şarj cihazında bütün gece bırakmanıza izin verir niteliktedir. Ancak Duracell kullanımdan sonra şarj cihazının fişten çekilmesini önerir.
Show / hide

Pil şarj olduğunda şarj cihazı kendini kapatır mı?

Duracell şarj cihazları pil normal olarak şarj olduğunda düşük şarj düzenine geçer. Bu nedenle şarj cihazınızı kullanmadığınızda ve pilleriniz şarj olduğunda cihazınızı fişten çekmelisiniz.
Show / hide

Duracell şarj cihazımda Duracell Base NiMH pilleri şarj edebilir miyim?

Evet. Tüm NiMH piller Duracell şarj cihazında şarj edilebilir. Yüksek mAh kapasiteli pillerin tam kapasiteye erişmek için daha uzun süreye ihtiyaç duyduklarını akılda tutmanız yeterli.
Show / hide

Yurtdışı seyahatlerimde Duracell şarj cihazımı kullanmak için bir voltaj çeviriciye ihtiyacım olacak mı?

Muhtemelen bir priz adaptörüne ihtiyaç duyabilirsiniz, ancak voltaj çeviriciye ihtiyaç duymayacaksınız. Duracell şarj cihazlarında voltaj aralığı 100-240 volt ve 50/60 Hz’dir.
Show / hide

Şarj süresi söz konusu olduğunda neden şarj cihazları farklı zaman aralıkları veriyorlar?

Bir şarj cihazı için listelenen şarj süreleri, o cihazın farklı mAh düzeylerine sahip pilleri hangi sürede şarj edebildiğini gösterir. Örneğin, bir AAA pil AA pilden daha düşük bir mAh kapasitesine sahiptir ve bu nedenle daha kısa sürede şarj olabilir.
Show / hide

Duracell şarj cihazım şarj etmiyor gibi görünüyorsa ne yapmalıyım?

Şu adımları izlemenizi tavsiye ederiz: a. Şarjı her kullanımdan sonra yaptığınız gibi fişten çekin. b. Pillerin doğru yerleştirildiğinden emin olun. c. Şarj etmeye çalıştığınız pillerin şarj edilebilir olduğundan emin olun.
Show / hide

Duracell NiMH pilleri kaç kez şarj edebilirim?

Duracell NiMH piller yüzlerce kez şarj edilebildikleri için çok değerlidirler.
Show / hide

Duracell ŞarjdaKal NiMH pilleri kullanmadan önce şarj etmeli miyim?

Duracell ŞarjdaKal NiMH pilleri kullanmadan önce şarj etmeniz gerekmez, çünkü bir yıllık saklama süresi sonunda bile kapasitelerinin yüzde 75’ini korurlar. Fakat Duracell Base (Temel) NiMH pilleri kullanmadan önce şarj etmelisiniz, çünkü depoda bekledikleri her gün kapasitelerinin yüzde 1-2’sini kaybederler.
Show / hide

Duracell NiMH piller şarj edilmeden önce tamamen bitmeleri mi beklenmelidir.

Duracell NiMH piller “hafıza etkisi” denilen soruna karşı bağışıklıdır ve tamamen boşalmamış piller de şarj edilebilirler. NiCad formülüyle yapılan piller “hafıza etkisi” denilen sorunla karşı karşıyadır, ancak Duracell NiCad pilleri tavsiye etmez. (Hafıza etkisi: Tam olarak bitmemiş pilin şarj edilmesi suretiyle kullanım ömrünün azalması).
Show / hide

Duracell NiMH şarj edilebilir piller bütün cihazlarda kullanılabilir mi?

Evet. Doğru ebatta oldukları sürece, Duracell NiMH pilleri herhangi bir cihazda kullanabilirsiniz. Fakat öncelikle cihazınızın kullanım kılavuzunu okuyarak uygunluğunu kontrol etmenizi tavsiye ederiz. NiMH piller yüksek enerji gerektiren cihazlarda, örneğin dijital kameralarda ve sık sık pil değiştirilmesini gerektiren diğer cihazlarda kullanılabilirler.
Show / hide

Duracell şarj cihazında NiMH olmayan (alkaline, zinc, ağır görev, NiCad vb.) pilleri de şarj edebilir miyim?

Hayır. Duracell şarj cihazında yalnızca NiMH pilleri şarj edebilirsiniz.
Show / hide

Rakip NiMH pilleri de Duracell NiMH şarj cihazında şarj edebilir miyim?

Duracell şarj cihazları tüm NiMH AA ve AAA pilleri şarj edebilirler. Ancak Duracell bu pillerin kalite, güvenlik ve performansını garanti etmez. Duracell NiMH şarj cihazında, Duracell NiMH pilleri kullanmanızı öneririz.
Show / hide

Duracell ŞarjdaKal piller ne kadar süreyle şarj edilebilirler.

Bir yıl boyunca kullanılmaksızın depolanarak bekledikleri halde bile yüzde 75’e kadar kapasitelerini koruyabilirler.
Show / hide

Yeni Duracell şarj cihazları diğer NiMH pilleri de şarj edebilir mi?

Evet, tüm NiMH pilleri şarj edebilirler.
Show / hide

Duracell ŞarjdaKal (StayCharged) NiMH pilleri herhangi bir NiMH şarj cihazında şarj edilebilir mi?

Evet, bu piller herhangi bir NiMH şarj cihazında şarj edilebilir. Fakat sektördeki en güvenilir ürünler oldukları için Duracell şarj cihazları tavsiye edilir.
Show / hide

Uzaktan kumanda cihazı, dijital kamera, MP3 çalar ve motorlu oyuncaklar gibi her gün kullanılan cihazlar için en uygun Duracell pil hangisidir?

Duracell Turbo Max tüm cihazlar için ey iyi ve en güçlü alkalin pildir.
Duracell Duracell

İLETİŞİM

Burada bir cevap bulamadınız mı? Bize bir mesaj yazın ve en kısa sürede cevap alın.

İLETİŞİM

Duracell Türkiye

Adres: Bulvar 216 - Barbaros Mah. Gelincik Sok. Kapı No:4 İç Kapı No: 18 Ataşehir /ISTANBUL
Tüketici Hattı: 0 850 502 61 40

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun 06.12.2016 tarihli ve 2016/DK/482 sayılı Arayan Hat Bilgisi (CLI) Kullanımına İlişkin Kararı uyarınca
[00800 49177628282] numaralı telefon hattımıza ulaşılamamaktadır. Lütfen [0850 502 61 40] numaralı hattımızı arayınız.